22 lipca 2024

Wzrok to zmysł, bez którego nie moglibyśmy normalnie funkcjonować, dlatego też tak ważne jest odpowiednie dbanie o nasze oczy. Znanych jest kilka sprawdzonych sposób, dzięki którym wspomożemy nasz wzrok, warto się z nimi zapoznać, ponieważ w dobie wielogodzinnego siedzenia przed komputerem czy ekranem telefonu, nasz wzrok jest bardzo obciążony.

Metoda 20-20-20 na zmęczone oczy

Tajemnicza metoda 20-20-20 odnosi się do ćwiczenia wzroku. Przyjęty opis dotyczy specjalnie zaprojektowanego schematu, który regularnie powtarzany przynosi rewelacyjne efekty dotyczące wzmocnienia naszego wzroku. Tego typu ćwiczenia zaleca siew przypadku zmęczonych oczu. Według tej zasady powinniśmy wprowadzać 20-sekundowe skupienie wzroku na przedmiocie oddalonym o 6 m (20 stóp) co 20 minut. Według lekarzy najlepiej jest patrzeć na znajdujące się za oknem drzewo, ponieważ jego zielony kolor dodatkowo odpręży oczy. W trakcie ćwiczeń powinniśmy zataczać wzrokiem kilka ósemek. Pomocne będą też nawilżające krople do oczu z kwasem hialuronowym.

Ćwiczenia i witamina E i C

Aby wzmocnić wzrok, powinniśmy regularnie spożywać owoce i warzywa, a szczególnie te bogate w witaminę E i C. Witamina E i C doskonale wpływa na wzrok, a znajdziemy ją w owocach cytrusowych (cytryny, pomarańcze, ananas), a także w wielu owocach rodzimych (porzeczki, aronia). Źródłem tych witamin jest też brokuł, marchewka czy świeży szpinak. Dieta bogata w witaminy i kwasy omega-3 (np. świeże ryby) jest najlepszym, co możemy podarować naszym zmęczonym oczom.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Jeździectwo – zdrowy sport dla dziecka

22 października 2018
Close