23 maja 2024

Marzysz o pięknej i funkcjonalnej podłodze, która odmieni Twoje wnętrze? To możliwe dzięki panelom podłogowym Organic FLEX. Zaprojektowane z myślą o łatwym i skutecznym montażu, stanowią doskonały wybór dla każdego, kto pragnie odświeżyć swoje mieszkanie. Wystarczy kilka kroków, by stworzyć podłogę, która zachwyci Cię nie tylko swoim wyglądem, ale także trwałością!

Montaż paneli podłogowych Organic FLEX. Krok po kroku

Montaż kolekcji paneli podłogowych Organic FLEX to proces, który wymaga dokładności oraz staranności. Oto przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci uzyskać najlepsze efekty.

Krok 1. Przygotowanie przestrzeni

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni. Panele podłogowe Organic FLEX należy przechowywać przez 48 godzin w warunkach zbliżonych do tych, które panują w pomieszczeniu, w którym zostaną zainstalowane. Zakres temperatury powinien wynosić od 15 do 30 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza mieścić się w granicach poziomu 40-70 procent.

Krok 2. Zbieranie narzędzi i materiałów

Przed przystąpieniem do montażu kolekcji paneli podłogowych Organic FLEX upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Będą to m.in.:

  • folia paroizolacyjna,
  • kliny dystansowe,
  • izolacja akustyczna,
  • piła,
  • ołówek,
  • calówka.

W razie potrzeby przygotuj także Clickguard™ lub masę do wypełnienia szczelin.

Krok 3. Przygotowanie podłoże

Upewnij się, że powierzchnia, na której zamontowane zostaną panele podłogowe Organic FLEX, jest zupełnie płaska, sucha, czysta i nośna. Jeśli istnieją nierówności większe niż 3 mm na każdy metr kwadratowy, konieczne jest ich fachowe wyrównanie zgodnie z normą DIN 18202. Możesz sprawdzić równość podłoża za pomocą lineału poziomiczego lub długiej poziomicy. W przypadku podłoży mineralnych, takich jak beton czy jastrych, pomiar wilgotności jest kluczowy, a wartości muszą być zgodne z wytycznymi producenta. Uskoki, stopnie czy zanieczyszczenia budowlane należy zatem usunąć.

Krok 4. Montaż paneli podłogowych Organic FLEX

Montaż kolekcji paneli podłogowych Organic FLEX jest prosty i szybki, dzięki technologii 1Click2Go Pure. Każdy panel układa się osobno, co znacznie ułatwia proces. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego podkładu, ponieważ panele posiadają zintegrowany materiał z korka, który uważany jest za jeden z najlepszych oferowanych na rynku budowlanym. Wystarczy jedynie w ramach montażu paneli Organic FLEX folia paroizolacyjna, co sprawia, że ich mocowanie jest nie tylko proste, ale także tańsze.

Teraz gdy znasz kroki do montażu kolekcji paneli podłogowych Organic FLEX, możesz cieszyć się piękną i funkcjonalną podłogą, która odmieni Twoje wnętrze!

Panele podłogowe Organic FLEX. Klasa antypoślizgowa

Klasa antypoślizgowa A/R10 paneli podłogowych Organic FLEX to istotna cecha, która wpływa na bezpieczeństwo użytkowników podłogi. Oznaczenie A/R10 wskazuje na poziom antypoślizgowości paneli i jest ważnym parametrem do uwzględnienia podczas jej wyboru. Klasa antypoślizgowa A/R10 mówi zatem o tym, że panele charakteryzują się umiarkowanym stopniem antypoślizgowości. Jest to poziom odpowiedni dla wielu wnętrz, zwłaszcza tych, w których istnieje ryzyko poślizgnięcia się, ale nie jest to jedno z głównych zagrożeń.

Przykładem wnętrz, gdzie ta klasa antypoślizgowa może być odpowiednia, to pomieszczenia m.in.:

  • mieszkalne,
  • biurowe,
  • kuchenne,
  • korytarzowe.

Dzięki tej klasie antypoślizgowej, panele podłogowe będą zapewniały pewność kroków, minimalizując ryzyko upadków, a co za tym idzie wypadków. Warto jednak pamiętać, że wybór klasy antypoślizgowej powinien być dostosowany do konkretnej lokalizacji i jej specyficznych wymagań bezpieczeństwa!

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Plusy i minusy tenisa ziemnego

1 listopada 2018
Close