23 czerwca 2024

Cieknąca woda ze spłuczki to częsty problem z jakim można spotkać się w toalecie. Jest to oczywiście dość uciążliwe. Na szczęście nie jest to problem tak duży, że nie moglibyśmy poradzić sobie z nim sami. Warto zatem wiedzieć, że usterkę spłuczki każdy możne naprawić samodzielnie.

Samodzielna naprawa

Problem może dotyczyć spłuczki podtynkowej. Trzeba bowiem wiedzieć, że dostęp do niej jest zwykle nieco utrudniony. Nie oznacza to, że takie spłuczki nie naprawi się bez wezwania fachowca. Wręcz przeciwnie. Spłuczka podtynkowa zwykle bowiem montowana jest tak, aby jej naprawa była możliwa bez naruszenia zabudowy. W tym celu wystarczy zdemontować panel z przyciskiem do spłukiwania wody. Za nim kryje się cały mechanizm odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie spłuczki.

Cieknąca woda

Awaria spłuczki może być dwojaka. Czasem polega ona na tym, że woda nie spływa. Jednak tego typu awarie spłuczki najczęściej polegają na tym, że wola leci bez przerwy. W takim przypadku pewne jest, że awarii uległ mechanizm spłukujący w spłuczce.

Przyczyny awarii

Najczęstszą przyczyną awarii spłuczki, w tym spłuczki podtynkowej, są po prostu różnego rodzaju zabrudzenia. Powodują one nieprawidłową pracę elementów ruchomych znajdujących się w spłuczce. W większości przypadków w celu usunięcia awarii wystarczy bardzo dokładnie wyczyścić wszystkie elementy znajdujące się w mechanizmie spłuczki. Czasem oczywiście naprawa spłuczki wymagać będzie wymiany któregoś z elementów. Na szczęście ich wymiana jest niezwykle prosta.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Ekskluzywne gadżety reklamowe i ich wpływ na klienta

22 lutego 2019
Close