22 lipca 2024

Wśród wielu preparatów antykorozyjnych oferowane są produkty na bazie wosku i bitumów. Środki te zazwyczaj nakładane są za pomocą pistoletów ciśnieniowych lub pędzli. Zaletą substancji konserwujących jest również to, iż mają zazwyczaj działanie wygłuszające, a więc wpływają na komfort jazdy. Polecanymi preparatami są Blachogum oraz Bitgum. Zapewniają one maksymalną ochronę i konserwację profili zamkniętych.

W jaki sposób wykonać konserwację podwozia?

Istotnym elementem przed konserwacją podwozia jest jego odpowiednie przygotowanie. Można to wykonać samodzielnie. Niewątpliwie do tego działania będzie potrzebny kanał lub podnośnik kolumnowy. Pierwsze kroki jakie należy podjąć to demontaż nadkoli i osłon, później musimy starannie umyć podwozie. Następnie należy ocenić stan powłoki ochronnej. Po odpowiednim oczyszczeniu powierzchni, trzeba zabezpieczyć  miejsca, które nie będą konserwowane. Po odkryciu wszystkich uszkodzeń, należy je zlikwidować. Zazwyczaj wykonuje się to szczotką drucianą. Po dokładnym zdrapaniu  nierówności nakładamy  środek antykorozyjny.

Blachogum czy Bitgum

Różne rodzaje środków antykorozyjnych

Osoby decydujące się na konserwację podwozi powinny wyposażyć się w przemywacz rdzy, podkład epoksydowy, zmywacz do silikonu, preparaty do zabezpieczenia podwozi oraz profili zamkniętych.

Poszukując właściwych produktów do ochronnych, można zakupić również pastę antykorozyjną Blachogum. Ten kauczukowy preparat ma właściwości uszczelniające, antykorozyjne i dźwiękochłonne. Firma Multifarb  oferuje również farby przeznaczone do zabezpieczenia konstrukcji stalowych i żeliwnych. Cekor R podkład ftalowo-silikonowy to farba antykorozyjna, dzięki której uzyskuje się zabezpieczoną powierzchnię. Może być też stosowana jako podkład antykorozyjny pod farby.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Lecznicze właściwości miodu

24 października 2018
Close