22 lipca 2024

Posiadanie drukarni zawsze łączy się z koniecznością wymiany tuszy lub tonerów. Często generuje to niemałe koszty. Zwłaszcza jeśli drukarka używana jest w biurze, gdzie drukuje się naprawdę dużo dokumentów. Rozwiązaniem mogą być zamienniki, które są tańsze. Pytanie jednak, czy nie odbije się to negatywnie na jakości wydruku.

Zamiennik za żywotność drukarki

Korzystanie z zamienników nie jest złe. Wszystko zależy od tego, jakich zamienników się używa. Jeśli będą to zamienniki dobrej jakości wówczas nie ma żadnego ryzyka, że taki zamiennik może mieć negatywny wpływ na żywotność drukarki. Wiele osób właśnie z takich obaw nie korzysta z zamienników. To błąd, wystarczy zaopatrzyć się w zamiennik dobrej jakości. Jak poznać zamiennik dobrej jakości? Jeden ze sposobów polega sprawdzeniu czy producent oferuje gwarancję na swój produkt. Można zatem śmiało powiedzieć, że zamienniki mogą być tak samo dobre, jak oryginalne tusze.

Jakość wydruku

Nie jest to do końca prawdą, że używanie zamienników łączy się ze złą jakością druku. Oczywiście najlepszą jakość dają oryginalne tusze, jednak jakość zamienników nie jest dużo słabsza. Zwłaszcza jeśli przede wszystkim drukuje się tekst. Inna sytuacja może być w przypadku kiedy najczęściej drukowane są grafiki i obrazy. Taka sytuacja może mieć miejsce np. w agencjach kreatywnych. Wówczas dużo lepszym rozwiązaniem mogą być oryginalne tonery do drukarki.

Zabezpieczenia

Trzeba jednak wiedzieć, że są drukarki, w których używane mogą być wyłącznie oryginalne tonery do drukarki. Mowa tu o niektórych modelach drukarek HP. Niektóre z nich posiadają zabezpieczenia przed zamiennikami. Warto to sprawdzić przed zakupem drukarki.

Jakościowa polityka cenowa

Zatem tylko oryginały czy także zamienniki. Jeśli zależy nam przede wszystkim na obniżeniu kosztów eksploatacji drukarek to zdecydowanie można korzystać z zamienników. Jednak jak już wspomniano wcześniej muszą być to zamienniki wysokiej jakości i pochodzące z renomowanych sklepów. Jakościowa polityka cenowa w zakresie eksploatacji drukarek musi być zatem uzależniona od tego, w jakim celu drukarka ma być używana.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Najlepsze smartphone’y 2018 roku – TOP5

15 sierpnia 2018
Close