22 lipca 2024

Papierosy i ich palenie jest szkodliwe. Wszyscy to wiemy. Pomimo tego dalej sięgamy po te używkę, gdyż niestety jest to silny nałóg, z którym bardzo ciężko jest się rozstać.

Bierne palenie i jego wpływ.

Palenie powoli wychodzi z mody. Tak, jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat wstecz nałóg ten był czymś powszechnym, palono nawet w urzędowych pokojach przy interesantach. Całe szczęście z biegiem czasu zaczęła rosnąć świadomość konsumentów i coraz więcej mówi się także o szkodliwości tzw. biernego palenia. Bierne palenie, czyli wdychanie samego dymu tytoniowego jest bardziej szkodliwe od samego palenia papierosa. Istnieje wiele badań, które mówią, że bierne palenie naraża osoby w tym uczestniczące na takie choroby, jak m.in. rak płuc, czy choroby serca. Dzieje się tak dlatego, iż dym wydychany przez palacza jest bardziej trujący i zawiera wiele szkodliwych substancji.

Pomimo szkodliwości także samego palenia papierosów, niektórzy dalej nie potrafią z nich zrezygnować. Producenci prześcigają się, by wymyślić pewne substytuty papierosa. Przykładem są tego E-papierosy.

E-papierosy jako zdrowe zamienniki papierosów?

E-papierosy powstały z myślą o ludziach, którzy nie chcą i nie potrafią zrezygnować z nikotyny, a jednocześnie zależy im na zdrowiu. Początkowo wiele osób uwierzyło w te doniesienia. Okazuje się jednak, że E-papieros jest także szkodliwy i w swoim składzie posiada wiele trujących substancji. Trzeba pamiętać, że w tym przypadku także powinniśmy uważać na bierne palenie, tak by nie stać się mimowolnym uczestnikiem wdychania oparów E-papierosa.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Lotto przez internet – jak grać?

8 września 2018
Close