22 czerwca 2024

Ferie czy wakacje to czas wyjazdów wypoczynkowych. Wyjazdy te często łączą się także z koniecznością transportu psa. Dla wielu nie ma w tym nic szczególnego. Niestety wciąż niemała liczba kierowców nie wie jak prawidłowo przewozić swojego czworonożnego pupila.

Pies w pasach – obowiązek czy nie

Kierowcy i właściciele psów bardzo często zadają sobie pytanie czy pas bezpieczeństwa dla psa jest obowiązkowy. Od razu można odpowiedzieć, że żadne przepisy, w tym przepisy o ruchu drogowym, nie nakazują przewożenia psów w pasach. Takie obowiązku prawnego nie ma. Nie oznacza to jednak, że pies nie powinien być w żadnej sposób zabezpieczony podczas podróży.

Zabezpieczenie psa podczas podróży

Pies jak najbardziej powinien być odpowiednio zabezpieczony podczas jazdy. Na rynku akcesoriów dla zwierząt dostępnych jest wiele takich możliwości. Przykładem mogą być szelki dla zwierząt. Tego typu szelki idealnie sprawdzają się nawet podczas dość długich podróży. Zakupić można także specjalny i dodatkowy pas bezpieczeństwa dla psa, który dodatkowo wpinany jest w fotel samochodu. Taki pas lub szelki dla zwierząt są oczywiście dużo bardziej wygodne dla psa niż tradycyjne pasy samochodowe.

Inne rozwiązania dla bezpieczeństwa

Do przewożenia psa zastosować można także nieco inne, bardziej zaawansowane rozwiązania. Przykładem może być tu transporter do przewożenia zwierząt. Dostępne są one w różnych wielkościach. Zatem można taki transporter zastosować niezależnie od tego czy posiada się mniejszego czy większego psa.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Dlaczego warto zainwestować w laptopy poleasingowe?

27 marca 2019
Close