23 czerwca 2024

Wielu rodziców boryka się z problemem znalezienia właściwej opieki dla swojego dziecka. Rozwiązaniem jest tu oczywiście niania. Jednak znalezienie odpowiedniej osoby wcale nie jest takie proste. Dlatego wielu rodziców zadaje sobie pytanie gdzie szukać opiekunki do dziecka. Rozwiązań jest tu kilka.

Niania z agencji opiekunek

Popularnym rozwiązaniem jest agencja opiekunek. Skorzystanie z usług takiej agencji daje rodzicom kilka konkretnych zalet. Przede wszystkim tego typu agencje zatrudniają osoby z doświadczeniem. Rodzice mają zatem pewność, że ich pociecha trafi w ręce osoby kompetentnej. Warto podkreślić także, że opiekunka wynajęta z agencji opiekunek często może podjąć się szerszych zajęć niż tylko opieka nad dzieckiem. Mowa tu np. o porządkach w gospodarstwie domowym.

Niania na własną rękę

Innym rozwiązaniem jest coś co określić można jako casting na nianię. Polega to na tym, że rodzice umieszczają na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych informację o tym, że poszukują i zatrudnią opiekunkę do dziecka. Następnie zapraszają zgłoszone osoby na rozmowę, która nieco przypomina rozmowę kwalifikacyjną. Na jej podstawie wybierają najlepszą wedle ich zdania nianię.

Niania z polecenia

Trzecie rozwiązanie to opiekunka z polecenia. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wówczas kiedy niania potrzeba będzie jedynie co jakiś okres na krótki czas. Taką nianię mogą rodzicom polecić znajomi i przyjaciele. Ale czasem rolę takiej opiekunki mogą pełnić choćby sąsiedzi. Warto czasem zastanowić się czy właśnie w najbliższym otoczeniu nie ma takiej osoby, która idealnie nadawałby się na opiekunkę.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Jak rozwinąć pewność siebie?

1 marca 2019
Close