22 czerwca 2024

Wentylacja w domu lub mieszkaniu jest podstawowym czynnikiem, który wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale i na komfort życia w danym miejscu. Okazuje się jednak, że oprócz jednego grawitacyjnego rodzaju wentylacji, występuje także od jakiegoś czasu wersja mechaniczna. Która jest lepsza?

Wentylacja Rzeszów — różne wersje wentylacji

Podczas prac projektowych swojego przyszłego budynku, koniecznie trzeba rozważyć fakt zastosowanej wentylacji. Nie ma znaczenia w tym wypadku jej producent, czy wykonawca, lecz to, jaka będzie jej zasada działania. Innymi słowy, nie ma znaczenia to czy szuka się wentylacji Rzeszów, czy może z innego miasta.

Wentylacja Rzeszów

Wentylacja grawitacyjna, inaczej nazywana naturalną, opiera się na naturalnym zjawisku wypierania powietrza ciepłego przez zimne. W ten sposób przez otwory wentylacyjne ciepłe powietrze ulatuje z mieszkania na zewnątrz, gdzie jest chłodniej, a miejsce tego powietrza zajmuje zimniejsze zewnętrzem, które dostaje się do środka kratkami, otworami, lub innego typu szczelinami. Niestety w przypadku zrównania się temperatur zewnętrznej z wewnętrzną, zjawisko to ustaje, co powoduje konieczność wietrzenia mieszkania poprzez otwieranie okien.
Wersja wymuszona to po prostu ruch powietrza wymuszony przez mechaniczne wentylatory, które uniezależniają pomieszczenie od warunków pogodowych.

Co wybrać?

Jak łatwo przewidzieć, o wiele lepszym i skuteczniejszym modelem wentylacji jest oczywiście wersja wymuszona. Jest ona jednak znacznie droższa, dlatego też jej stosowanie wymaga określenia wielkości budżetu na tę inwestycję i oszacowanie własnym możliwości finansowych.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Twój pomysł na pierwszy biznes? Weź pożyczkę unijną i otwórz swój własny serwis komputerowy?

22 stycznia 2020
Close