23 czerwca 2024

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego gabinetu lekarskiego jest z pewnością maska medyczna. Coraz częściej zdarza się, że jest ona zaliczana do podstawowego elementu wyposażenia. Jednak niewiele osób wie, z czego dokładnie zbudowana jest wspomniana maska medyczna. Zatem jakie komponenty wchodzą w jej skład, aby mogła doskonale chronić nas przed różnego rodzaju drobnoustrojami oraz wirusami?

Maski medyczne – z czego dokładnie są zbudowane?

Wbrew pozorom budowa maski medycznej nie jest taka prosta. Jest to złożony komponent, którego głównym zadaniem jest filtracja powietrza, dzięki czemu do naszych dróg oddechowych nie przedostaną się bakterie oraz wirusy. Z pewnością zwykła jednorazowa maska medyczna wykonana jest z włókniny, do której doczepione są gumki, które pełnią rolę zauszników.

maski medyczne

Bardzo złożonym produktem medycznym jest maska medyczna z filtrem. Wykonana z najwyższej jakości materiału płóciennego. Dodatkowo w swojej budowie posiada specjalny filtr. Jest to element często wykonany z tworzywa sztucznego, który w środku posiada zamontowany wymienny wkład filtrujący z delikatnego materiału. Można go po pewnym czasie wymieniać.

Choć wydawać by się mogło, iż konstrukcja maski medycznej nie jest zbyt wymagająca należy pamiętać o tym, że musi ona mieć nieco bardziej złożoną budowę, aby doskonale chronić nas przed różnorodnymi bakteriami oraz wirusami. Bardzo istotny jest wybór dobrego materiału na taką maseczkę. Dzięki temu będzie ona jednocześnie przewiewna, a także zapewni nam całkowitą ochronę.

Zobacz więcej na https://www.uniformix.pl/pol_m_Akcesoria-325.html

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Kredyt kupiecki – ile faktycznie kosztuje?

22 marca 2019
Close