22 lipca 2024

Miód najczęściej kojarzony jest z przeziębieniem i nie bez powodu, ponieważ słynie on ze swoich prozdrowotnych właściwości. Od zarania dziejów miód wykorzystywany jest w leczeniu wielu dolegliwości, od standardowych przeziębień, po kaszel, a nawet zmiany skóry. Stosuje się go także w wielu chorobach związanych z krążeniem, a także w dietach mających na celu odtruwanie organizmu (pozbywanie się toksycznych związków powstających w trakcie przemiany materii).

Miód jako naturalny antybiotyk

Miód w medycynie naturalnej uważany jest za naturalny antybiotyk, a wszystko to dzięki jego wyjątkowemu składowi. Miód charakteryzuje się bardzo wysoką aktywnością antybakteryjną. Ma on zdolność hamowania rozwój bakterii Gram-dodatnich, Gram-ujemnych, a także grzybów, wirusów, pierwotniaków czy paciorkowców.

Odtruwanie organizmu za pomocą miodu

Miód wykazuje także bardzo dobre właściwości na odtruwanie organizmu z toksyn, wpływa też na układ krążenia. Cenne składniki zawarte w miodzie wpływają na usprawnianie przemiany węglowodanów, białek, tłuszczów i witamin. Co więcej, jego cząsteczki przenoszą związki, które powstają w wyniku tych przemian, co z kolei wpływa na odtruwanie organizmu, oczyszczanie ze złogów, a nawet na usprawnienie układu krążenia.

Miód najlepszy na układ krążenia i dolegliwości krążeniowe

Od lat w medycynie ludowej miód polecany jest osobom, które cierpią na schorzenia związane z układem krążenia (m.in. ze względu na dużą zawartość magnezu i potasu, które pośrednio też pobudzają układ krążenia).

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Kredyt kupiecki – ile faktycznie kosztuje?

22 marca 2019
Close