22 czerwca 2024

Długopisy z nadrukiem są gadżetami cieszącymi się dużą popularnością ze względu na swoją wysoką skuteczność reklamową oraz niski koszt produkcji. Stanowią niezwykle istotne elementy reklamy, promocji i budowy tzw. identyfikacji wizualnej marki. Przy pomocy tych gadżetów reklamować można produkty, usługi oraz firmy działające w praktycznie wszystkich branżach.

Bardzo ważnym elementem, który posiadają wszelkie gadżety reklamowe, ale też np. długopisy wyborcze, jest nadruk, który może zawierać m.in. nazwę firmy, produktu lub logo reklamowanej marki. Nadruk na długopisach może zostać wykonany na wiele sposobów. Warto zapoznać się z dostępnymi metodami.

nadruk na długopisach najlepiej wykonać w technice

Jak zrobić nadruk na długopisie? Dostępne metody

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, jak wykonuje się nadruk na długopisie. Okazuje się, że istnieje kilka podstawowych metod nakładania jedno- lub wielokolorowych grafik reklamowych na artykuły piśmiennicze:

  • Tampodruk – technika umożliwiająca stworzenie czytelnego i dużego nadruku na nierównej powierzchni. Dodatkową zaletą tej formy nadruku jest wyjątkowa trwałość.
  • Sitodruk – jest to jedna z najstarszych metod tworzenia nadruków, do dzisiaj wykorzystywana przy produkcji gadżetów reklamowych. Technika ta zapewnia doskonałe nasycenie kolorów i świetnie sprawdza się w przypadku długopisów plastikowych z nadrukiem 360⁰.
  • Grawerowaniegrawerowanie długopisów jest bardzo precyzyjną i szybką metodą znakowania. Metoda ta kojarzy się z trwałymi i eleganckimi długopisami metalowymi.
  • Nadruk UV typu full color – jest to skuteczna metoda grawerowania wzorów w 3-4 kolorach. Grafiki wykonane tą techniką wykonać można z zastosowaniem tak zwanych przejść tonalnych (kolor rozmywa się i stopniowo zamienia się w drugi).
  • Polimerowe naklejki z efektem 3D nadruk na długopisach może zostać wykonany również z wykorzystaniem specjalnych naklejek. Dzięki możliwości uzyskania efektu 3D, metoda ta cieszy się bardzo dużą popularnością.

Jak dopasować metodę nadruku do gadżetów reklamowych?

Nadruki na długopisach należy wykonywać metodami dostosowanymi do wymagań konkretnych sytuacji. Istotne jest zwrócenie uwagi na takie czynniki, jak: typ materiału, z którego wykonany jest długopis, kolor wybranej grafiki, rozmiar oraz poziom   skomplikowania nadruku, wielkość zamówienia, czas oczekiwania, budżet oraz indywidualne upodobania.

Generalnie najtańsze i najbardziej uniwersalne są długopisy z plastiku, które są trwałe i pozwalają na wykorzystanie tampodruku oraz sitodruku. Oczywiście istnieje też możliwość stosowania innych bardziej wyszukanych technik w przypadku solidnych długopisów metalowych oraz ekologicznych gadżetów papierowych. Jeżeli chodzi o długopisy z metalu, szczególnie polecanymi metodami znakowania są grawerowanie laserowe oraz tampodruk.

Na rynku działa dziś wiele firm stosujących wspomniane wyżej metody. Jedną z nich, posiadającą duże doświadczenie, jest Adpensite. Pracownicy firmy pomagają klientom w wyborze optymalnej metody tworzenia nadruku na długopisach reklamowych.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Czy zawory kulowe ulegają awariom?

22 stycznia 2019
Close