22 lipca 2024

Ścianki z grodzic są powszechnie używane w budownictwie. Pomagają rozwiązać wszelkiego rodzaju problemy, są stosowane jako tymczasowy lub trwały element konstrukcyjny.

Czym są ścianki szczelne?

Ściany z grodzic powszechnie nazywane są ściankami szczelnymi. Ich nazwa odróżnia ich od tych przepuszczalnych, przez które może wypływać woda. Ścianki z grodzic wykorzystywane są przede wszystkim do zabezpieczania wykopów na gruntach z dostępem do wody.

Rodzaje

  • ścianki szczelne Larsena;
  • ścianki szczelne wciskane;
  • ścianki szczelne stalowe;
  • ścianki z grodzic stalowych.

Zastosowanie

Ścianki z grodzic stalowych są bardzo często stosowane jako tymczasowe konstrukcje oporowe i obudowy głębokich wykopów, które zabezpieczają uskoki terenu.  Tego typu grodzice wykorzystywane są tam, gdzie wymagane jest zabezpieczenie wykopu przed wodą gruntową lub w miejscu, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie wykopu znajdują się ważne obiekty.

Przykłady zastosowań

  • Zabezpieczenie i regulacja brzegów rzek;
  • Wzmocnienie wałów przeciwpowodziowych;
  • Zabezpieczenie brzegu o zmiennym poziomie wody.

Duże możliwości wykorzystania

Grodzice stalowe służą do wbijania, wibrowania jak i wciskania, co sprawia, że możemy ich użyć praktycznie w każdych warunkach lokalizacyjnych i gruntowych.

ścianki z grodzic stalowych

Podsumowanie

Przed procesem wykopu i postawienia ścianki szczelnej należy zwrócić uwagę na ułożenie terenu, aby odpowiednio dobrać rodzaj zastosowanej metody. Cena i koszty ściany szczelinowej są różne w zależności od rodzaju zastosowanego materiału oraz jego ilości jaka jest nam niezbędna do wykonania zadania. Tego typu ścianki szczelinowe wykonuje firma Aarsleff. Ich realizacje znajdują się w takich miastach jak: Rzeszów, Kraków, Warszawa, Białystok, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, czy Katowice.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Zabawki Psi Patrol, czyli jak wywołać uśmiech na twarzy dziecka!

17 maja 2019
Close