23 czerwca 2024

Pewność siebie jest potrzeba każdemu z nas. Pomaga ona w osiąganiu sukcesów. Niestety wiele osób ma niemały problem z pewnością siebie. Na szczęście można nad tym pracować. Stosować należy się to kilku istotnych zasad.

Ustalenie celu

Dziedzina, która zajmuje się kwestią pewności siebie to ego-coaching. W jej ramach najważniejsze jest ustalenie celu. Jest to cel, który chcemy osiągnąć. Celem mogą być np. wyższe zarobki. Tak określony cel zawsze musi być spisany na kartce papieru. Następnym krokiem jest uświadomienie sobie swoich mocnych stron, które mogą nam pomóc w osiągnięciu celu oraz słabych stron, które mogą być przeszkodą. Niezwykle ważna jest realność celów. Cele jakie sobie stawiamy zawsze muszą być możliwe do realizacji.

Profil osobowości

Ustalenie swoich mocnych i słabych stron pozwoli nam na stworzenie własnego profilu osobowości. Musi być on prawdziwy, nic sami przed sobą nie możemy udawać. Jeśli mamy jakieś złe nawyki musimy je sobie uświadomić i udawać przed sobą, że ich nie ma. Ważne jest to, aby tworzony profil był jak najbardziej obiektywny.

Walka ze złymi nawykami

Kiedy uświadomimy już sobie jakie posiadamy złe nawyki przychodzi czas na to, aby zacząć z nimi walczyć. Bardzo często te negatywne nawyki wynikają z przyzwyczajenia. To pierwszy wróg, z którym należy sobie poradzić. Nasza praca polegać zatem będzie na walce ze złymi przyzwyczajeniami.

Myślenie pozytywne

Pozytywne myślenie o samym sobie to podstawa. Jeśli to tej pory tak o sobie nie myśleliśmy to czas to zmienić. Oczywiście musi być to optymizm realistyczny. Nie można popadać ze skrajności w skrajność.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Jak przygotować psa na dziecko?

9 sierpnia 2018
Close