22 lipca 2024

Jakość tego, czym oddychamy wpływa w znaczny sposób na nasze samopoczucie. I właśnie po uświadomieniu sobie tego, coraz więcej osób decyduje się na zadbanie o należyty stan swojego zdrowia.

Zanieczyszczone powietrze może być przyczyną wielu groźnych chorób. Otóż pyły oraz szkodliwe związki bez trudu mogą dostawać się do naszego mieszkania. Czasem nawet najlepszej jakości nawiewniki, system rekuperacyjny oraz rośliny nie są w stanie całkowicie wyeliminować problemu zanieczyszczonego powietrza w naszym mieszkaniu.
Kusz i nieczystości sprawiają, że sprzątanie domu czasem staje się uciążliwe. W tym celu warto wykorzystać oczyszczacz powietrza.

Co to są oczyszczacze powietrza?

Są to niezawodne urządzenia, które to doskonale potrafią przefiltrować powietrze w danym pomieszczeniu oraz oczyścić je z zanieczyszczeń. Nowoczesne oczyszczacze powietrza są powszechnie dostępne na rynku. Składają się one z wentylatora oraz systemu filtrów. Dzięki temu potrafią one skutecznie usuwać różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak: pyły, smog, kurz, sierść oraz nieprzyjemne zapachy.
Warto pamiętać o tym, że jest to sprzęt, który doskonale pomaga alergikom rozprawić się z wieloma czynnikami uczulającymi.

Filtry do urządzeń oczyszczających powietrze

Filtry są jednym z najważniejszych elementów tego urządzenia. Wśród wielu z nich można wyróżnić:

  • filtr wstępny – który to pomaga oczyścić powietrze z największych cząsteczek. Zbiera on dokładnie sierść oraz największe drobiny kurzu. Można je z reguły oczyścić pod bieżącą wodą. W celu zachowania należytej czystości warto je często przemywać. Dzięki niemu powietrze może bez problemów przechodzić do kolejnych etapów oczyszczania.
  • filtr węglowy – którego skuteczność wynosi niemalże sto procent. Usuwa on z powietrza lotne związki organiczne, między innymi bardzo szkodliwe oraz rakotwórcze benzopireny.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wymienialność filtrów. Na rynku zdarzają się bowiem urządzenia, które są jednorazowe, bowiem nie posiadają wymiennych filtrów lub jest problem z doborem zamienników.

Jak wybrać urządzenie do oczyszczania powietrza?

Kupując to funkcjonalne urządzenie warto zwrócić uwagę na jego wielkość oraz ilość pomieszczeń, w których ma pracować sprzęt. Dzięki temu będzie wiadomo, jaka ma być optymalna wydajność tego sprzętu. Ponadto warto sprawdzać certyfikaty filtrów.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zakup sprzętu posiadającego inteligentny system automatycznego włączania się oraz możliwość zdalnego sterowania. Warto postawić na urządzenie które cicho chodzi, gdyż głośny szum wentylatora może być niekomfortowy dla tych osób, które to rozprasza nawet niewielki hałas.
Wybór powinien również zależeć od okolicy, w której mieszkamy. Otóż im częściej w regionie pojawiają się alarmy smogowe, tym bardziej powinno zależeć nam na efektywności oraz mocy tego urządzenia.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Potykacze reklamowe zewnętrzne wraz z grafiką

29 kwietnia 2019
Close