23 czerwca 2024

Czytanie książek to dla wielu niezwykle relaksujący czas, pełen emocji podczas poznawania bohaterów i przygód nowych powieści. Dla wielu osób czytane to także hobby, czas, bez którego nie wyobrażają sobie życia. Plusem czytania książek jest to, że w dzisiejszych czasach nawet nowe egzemplarze nie są drogie, dlatego też tak chętnie kupujemy książki.

Literatura science fiction

Literatura science fiction nie jest dla wszystkich. Dedykowana jest tym osobom, które mają bujną wyobraźnię i lubią czytać o rzeczach, wydarzeniach, które tak naprawdę nigdy się nie wydarzyły i nie istnieją w realnym świecie. Ten rodzaj literatury jest niezwykle pasjonujący i pobudzający wyobraźnię. W dobie nieustannych zmian w społeczeństwie i technologii, czytanie literatury science fiction w pewien sposób, pomaga nam wyobrazić sobie, jak np. mógłby wyglądać świat w dalekiej przyszłości. Często też właśnie w tej dziedzinie literatury znajduje się “perełki”, które później otrzymują status np. “książka roku 2018”.

Książka roku 2018

Co roku wybierane są książki, będące liderami w swojej kategorii. Ten zaszczytny tytuł otrzymują te pozycje, które były najchętniej czytane (i najchętniej kupowane) w danym roku. W kategorii książka roku 2018 wśród książek z rodziny science fiction prym wiodły takie tytuł jak np. Rok 1984 (George Orwell), Obca (Diana Gabaldon) czy Podróżniczka- tej samej autorki. Chętnie wybierane były też książki, takie jak Uwięziona w bursztynie czy Metro 2033. Popularnością cieszy się również np. Klub samobójców (Rachel Heng).

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Panele fotowoltaiczne – rodzaje instalacji

26 września 2019
Close