22 lipca 2024

Na naszym rynku motoryzacyjnym jest coraz więcej producentów, którzy to wyspecjalizowali się w produkcji, każdego rodzaju ogumienia. Do wyboru mamy opony na każdą porę roku takie jak: zimowe, letnie oraz wielosezonowe.

Zakładając opony wielosezonowe, warto wybierać te firmowe, które są produkowane przez najbardziej renomowane firmy na świecie. Opony całoroczne mają nie tylko oznakowanie M+S, ale także 3PMSF. Ponadto, można z nich odczytać, że są to opony zimowe. Do jakiegokolwiek kraju europejskiego by się nie pojechało z tymi oponami, spełni się prawny obowiązek poruszania się autem na zimówkach.

Opony wielosezonowe, a opony letnie i zimowe na rynku

Na rynku naszym jest duży wybór między oponami całorocznymi, a oponami letnimi i zimowymi. Opony wielosezonowe, które w teorii są bardzo praktyczne, mogą chronić dość dobrze, każde auto przed złymi warunkami, które panują na drodze.
W okresie jesieni oraz zimy jeździ się po wszystkich możliwych nawierzchniach: w deszczu, na suchej drodze, po lodzie oraz śniegu. Dlatego właśnie różnice pomiędzy oponami całorocznymi a zimowymi po prostu się zacierają. W przypadku opon do pojazdów terenowych produkowanych na pierwszy montaż zdarza się, że ta sama opona oznakowana może być jako letnia, a w innym przypadku jako całoroczna w zależności od życzenia innego producenta.

Opony letnie – zimowe, wielosezonowe, a ekonomia?

Jeżeli jeździ się bardzo dużo, to dwa komplety opon mają większy sens ekonomiczny i wystarczą na kilka razy dłużej niż opony wielosezonowe. W przypadku małego użytkowania auta najlepiej sprawdza się opony na wiele sezonów, ponieważ nie traci się, na kupnie drugiego kompletu opon.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Blachogum wtrysk do profili

21 marca 2019
Close