18 kwietnia 2024

Jeszcze kilka dekad temu samochód był prawdziwym luksusem. Dziś auto posiada niemal każdy, a bywa tak, że na jedną rodzinę przypada nawet kilka samochodów. Świadczy to po prostu o tym, że samochód już dawno przestał byś produktem luksusowym.

Zakup auta – pieniądze to nie problem

Nie jest jednak tak, że Polacy nie inwestują w nowe i nowoczesne samochody. Wręcz przeciwnie. Z jednej strony auto stało się zwykłym, codziennym narzędziem komunikacyjnym, ale z drugiej strony Polacy chcą jeździć coraz lepszymi i nowoczesnym samochodami. Świadczą o tym dokładnie wszelkie dane sprzedażowe, którymi co roku chwalą się salony samochodowe. Taką sytuację ułatwia także fakt, że dostępność środków na zakup samochodu nigdy nie była tak prosta. Najczęściej jest to kredyt na samochód. Polacy coraz częściej decydują się właśnie na zaciągnięcie kredytu w tym celu. Z dwóch powodów. Po pierwsze, Polscy są coraz bogatsi. Po drugie, kredyt na samochód jeszcze nigdy nie był tak łatwo dostępny. Banki wręcz przygotowują specjalne oferty pod tym kątem.

Samochód dla przyjemności

Wśród Polaków zmieniło się także podejście do użytkowania samochodu. Jeszcze nie dawno było to po prostu narzędzie służące do komunikacji, do transportu z miejsca A do miejsca B. Np. z domu do pracy. Teraz Polacy chcą jeździć także dla przyjemności. Samochód dla przyjemności to coś w co Polscy inwestują niemałe pieniądze. Zwłaszcza Ci, którzy uwielbiają długie przejażdżki podczas których po prostu delektują się jazdą swoim nowym samochodem.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Jak dbać o dobrą jakość powietrza w mieszkaniu?

4 października 2018
Close