28 lutego 2024

Coraz cieplejsze dni przed nami. Upalne lato zbliża się wielkimi krokami. W tak gorące dni każdemu dokucza pragnienie, gdyż w trakcie upałów tracimy duże ilości wody przez pot. Co wówczas najlepiej pić? Oczywiście wodę. Ale jaką?

Utrata wody

Woda jest bardzo ważnym składnikiem dla człowieka. Uczestniczy ona w wielu procesach, które zachodzą w naszym organizmie. Przede wszystkim jest odpowiedzialna za regulację temperatury naszego ciała. Dlatego w upalne dni musimy szczególnie zwracać uwagę na to, by się odpowiednio nawodnić. Jeżeli to zaniedbamy, możemy doprowadzić do odwodnienia organizmu, które objawia się: spadkiem koncentracji, suchością śluzówek, zmęczeniem, bólami głowy czy zaburzeniami rytmu serca.

hurtownia wody

Woda źródlana czy mineralna?

Stojąc w sklepie przed półką z wodami, mamy problem z wyborem odpowiedniej wody. Większość z nas swój zakup dokonuje, sugerując się obejrzaną reklamą. Inni zaś biorą pierwszą lepszą z brzegu. Nie zwracamy uwagi na to, że wody różnią się między sobą.

Wodę najprościej możemy podzielić na:

  • źródlaną – zawiera ona do 500 mg/l minerałów
  • mineralną, w której znajduje się od 500 mg/l do 1000 mg/l
  • leczniczą, zawierającą ponad 1000 mg/l składników mineralnych

Woda mineralna jest twarda o intensywnym smaku. Dostarcza większe ilości takich składników jak: magnez, sód, żelazo czy wapń. Idealnie nadaje się do nawodnienia: kobiet w ciąży, osób cierpiących na osteoporozę, mających dolegliwości żołądkowe oraz problemy trawienne, a także ludzi pracujących w wysokich temperaturach czy uprawiających aktywnie sport.

Woda źródlana jest łagodniejsza w smaku oraz sposobie oddziaływania na ludzki organizm. Ze względu na swój neutralny charakter można ją używać do parzenia herbaty czy kawy. Zalecana jest dla niemowląt i małych dzieci, osób starszych, cierpiących na nadciśnienie, choroby serca oraz nerek. Również powinny ją nabyć osoby o umiarkowanej aktywności fizycznej.

Woda dla firm

Każda firma powinna posiadać zaufaną hurtownię wody, która na co dzień zaopatrzy w nią ich wszystkich pracowników. Bardzo ważne jest to, by każdy podwładny miał swobodny dostęp do wody każdego dnia, nie tylko w upały. Pozytywnie wpłynie to na ich koncentrację, mobilizację do efektywniejszego działania oraz wzmocni ich zdrowie.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Jak przygotować psa na dziecko?

9 sierpnia 2018
Close