22 czerwca 2024

Coraz cieplejsze dni przed nami. Upalne lato zbliża się wielkimi krokami. W tak gorące dni każdemu dokucza pragnienie, gdyż w trakcie upałów tracimy duże ilości wody przez pot. Co wówczas najlepiej pić? Oczywiście wodę. Ale jaką?

Utrata wody

Woda jest bardzo ważnym składnikiem dla człowieka. Uczestniczy ona w wielu procesach, które zachodzą w naszym organizmie. Przede wszystkim jest odpowiedzialna za regulację temperatury naszego ciała. Dlatego w upalne dni musimy szczególnie zwracać uwagę na to, by się odpowiednio nawodnić. Jeżeli to zaniedbamy, możemy doprowadzić do odwodnienia organizmu, które objawia się: spadkiem koncentracji, suchością śluzówek, zmęczeniem, bólami głowy czy zaburzeniami rytmu serca.

hurtownia wody

Woda źródlana czy mineralna?

Stojąc w sklepie przed półką z wodami, mamy problem z wyborem odpowiedniej wody. Większość z nas swój zakup dokonuje, sugerując się obejrzaną reklamą. Inni zaś biorą pierwszą lepszą z brzegu. Nie zwracamy uwagi na to, że wody różnią się między sobą.

Wodę najprościej możemy podzielić na:

  • źródlaną – zawiera ona do 500 mg/l minerałów
  • mineralną, w której znajduje się od 500 mg/l do 1000 mg/l
  • leczniczą, zawierającą ponad 1000 mg/l składników mineralnych

Woda mineralna jest twarda o intensywnym smaku. Dostarcza większe ilości takich składników jak: magnez, sód, żelazo czy wapń. Idealnie nadaje się do nawodnienia: kobiet w ciąży, osób cierpiących na osteoporozę, mających dolegliwości żołądkowe oraz problemy trawienne, a także ludzi pracujących w wysokich temperaturach czy uprawiających aktywnie sport.

Woda źródlana jest łagodniejsza w smaku oraz sposobie oddziaływania na ludzki organizm. Ze względu na swój neutralny charakter można ją używać do parzenia herbaty czy kawy. Zalecana jest dla niemowląt i małych dzieci, osób starszych, cierpiących na nadciśnienie, choroby serca oraz nerek. Również powinny ją nabyć osoby o umiarkowanej aktywności fizycznej.

Woda dla firm

Każda firma powinna posiadać zaufaną hurtownię wody, która na co dzień zaopatrzy w nią ich wszystkich pracowników. Bardzo ważne jest to, by każdy podwładny miał swobodny dostęp do wody każdego dnia, nie tylko w upały. Pozytywnie wpłynie to na ich koncentrację, mobilizację do efektywniejszego działania oraz wzmocni ich zdrowie.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Jak płacić mniejsze rachunki?

28 grudnia 2018
Close