22 lipca 2024

Coraz więcej dzieci od najmłodszych lat uczęszcza na dodatkowe zajęcia sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się tenis ziemny. Jakie są plusy i minusy uprawianie tego sportu? Czy warto zapisać na takie zajęcia nasze dzieci? Zapraszam do zapoznania się z naszym artykułem.

  1. Plusy gry w tenisa
    Tenis to sport, który można uprawiać w każdym wieku. Grę w tenisa rozpoczynają dzieci, które ukończyły już zaledwie 4 – 5 rok życia. Dzieci już w tym wieku uczą się podstawowych zasad gry na korcie oraz współzawodnictwa. Im wcześniej zaczną, tym większa szansa, że staną się naprawdę dobrzy w tej grze. Tenis dla dzieci wpływa niezwykle pozytywnie na ich zdrowie. Dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu (latem) a zimą (na korcie na hali). To sport, w którym szybko można spalić zbędne kalorie, poprawić swoją kondycję ruchową, rozwinąć się intelektualnie,ćwiczyć wszystkie mięśnie oraz nauczyć się zdrowej rywalizacji. Tenis dla dzieci to również świetny sposób na spędzanie czasu wraz z rodzicami w czasie wolnym.
  2. Minusy tenisa ziemnego
    Jak każdy sport, tenis dla dzieci jest sportem dość kontuzjogennym. Szybka gra z rakietą może być powodem do urazów kolan, stawów, pleców czy barków. Warto więc pamiętać, by od najmłodszych lat dzieci uczyły się u profesjonalistów, pod których okien najmłodsi będą rozwijać swoje umiejętności. Kolejnym minusem dla niektórych rodziców mogą stanowić koszty gry w tenisa. Koszty gry w tenisa wahają się między 30 a 60 zł za godzinę ( w zależności od miasta, klubu sportowego, trenera itd).

Czy warto postawić na ten sport? Zdecydowanie tak. Jeżeli nasze dzieci pokazują, iż są nim zainteresowane, rozwijają się w grze i przy okazji świetne bawią to jak najbardziej warto zainwestować w ten sport. Ta gra jest świetnym rozwiązaniem na spędzanie wolnego czasu oraz korzystnie wpływa na zdrowie dzieci już od najmłodszych lat.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Cerruti Bicolore w pięknych odsłonach

1 marca 2019
Close