18 kwietnia 2024

Najbardziej higieniczny sposób na ściany i podłogi w niektórych pomieszczeniach, to płytki ceramiczne. Ceramika to nieodłączny element wystroju łazienki i toalety, a najczęściej również kuchni. Czy układanie płytek jest trudne? Czy naprawdę potrzebny jest do tego fachowiec, kiedy dojdziemy do wniosku, że glazura i terakota w łazience nam się znudziły?

Glazura i wykładanie terakoty – czy już to kiedyś robiłeś?

Oglądanie, jak terakota wprost sama kładzie się na podłodze pod rękami fachowca z YouTube, zapewniającego, że to łatwe, to nie to samo, co wykonanie całej pracy samodzielnie.
Jeśli więc masz dość duże przestrzenie do wyłożenia płytkami, dobrze się nad tym zastanów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi glazura. Kładąc ją na podstawie jedynie wiedzy z samouczków, możesz przegrać walkę z grawitacją i źle rozrobionym klejem.
Jeśli nie położyłeś nigdy w życiu ani jednej płytki osobiście, ani nie widziałeś, jak robi to ktoś na żywo – nie ryzykuj i lepiej poszukaj fachowca.

kafelki

Kiedy ceramika jednak nie jest ci obca

Jeśli kafelki i terakota nie są ci całkiem obce, a łazienka jest niewielka i czujesz, że warto spróbować, zacznij od wyliczenia, ile płytek będziesz potrzebować. Zawsze warto jest kupić trochę więcej na wypadek ewentualnych strat, lub usterek, jakie być może trzeba będzie usuwać w przyszłości.
Umiejętność wyliczenia ilości potrzebnych płytek przyda ci się nawet wtedy, kiedy będziesz wynajmował glazurnika. Widząc, że jesteś zorientowany w temacie, każdy fachowiec poważniej zabierze się do wykonywania pracy w twojej łazience.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Twój pomysł na pierwszy biznes? Weź pożyczkę unijną i otwórz swój własny serwis komputerowy?

22 stycznia 2020
Close