Miód najczęściej kojarzony jest z przeziębieniem i nie bez powodu, ponieważ słynie on ze swoich prozdrowotnych właściwości. Od zarania dziejów miód wykorzystywany jest w leczeniu wielu dolegliwości, od standardowych przeziębień, po kaszel, a nawet zmiany skóry. Stosuje się go także w wielu chorobach związanych z krążeniem, a także w dietach mających na celu odtruwanie organizmu (pozbywanie się toksycznych związków powstających w trakcie przemiany materii).
Miód jako naturalny antybiotyk
Miód w medycynie naturalnej uważany jest za naturalny antybiotyk, a wszystko to dzięki jego wyjątkowemu składowi. Miód charakteryzuje się bardzo wysoką aktywnością antybakteryjną. Ma on zdolność hamowania rozwój bakterii Gram-dodatnich, Gram-ujemnych, a także grzybów, wirusów, pierwotniaków czy paciorkowców.
Odtruwanie organizmu za pomocą miodu
Miód wykazuje także bardzo dobre właściwości na odtruwanie organizmu z toksyn, wpływa też na układ krążenia. Cenne składniki zawarte w miodzie wpływają na usprawnianie przemiany węglowodanów, białek, tłuszczów i witamin. Co więcej, jego cząsteczki przenoszą związki, które powstają w wyniku tych przemian, co z kolei wpływa na odtruwanie organizmu, oczyszczanie ze złogów, a nawet na usprawnienie układu krążenia.
Miód najlepszy na układ krążenia i dolegliwości krążeniowe
Od lat w medycynie ludowej miód polecany jest osobom, które cierpią na schorzenia związane z układem krążenia (m.in. ze względu na dużą zawartość magnezu i potasu, które pośrednio też pobudzają układ krążenia).
Komentarze