22 czerwca 2024

Puszki podłogowe oraz kolumny podłogowe z gniazdami są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla wielu pomieszczeń, w tym miejsc pracy, warsztatów czy hal targowych. Sprawdzą się także w każdym domu. Zazwyczaj wyposażone są również w gniazda siłowe CEE, posiadają wysoki stopień ochrony. Większość z tych modeli jest bardzo wytrzymała, umożliwia najazd wózka widłowego, czy samochodu. Kolumna SV-008 wytrzymuje ciężar do 40 ton. Jest odporna na działanie różnych środków chemicznych oraz soli. Ta chowana kolumna jest wysuwana automatycznie, można zablokować ją kluczem. Urządzenia tego typu można schować właśnie do puszek sv008.

Do czego służą gniazda siłowe?

Bardzo często do wielu pomieszczeń zakładane są gniazda siłowe. Doprowadzają one do wnętrz tzw. trzecią fazę. Zazwyczaj są to gniazda połączone z siecią elektryczną, w której płynie prąd o napięciu 400V. Instalacje tego typu wykorzystywane są w zakładach przemysłowych, garażach, czy warsztatach. Gniazda siłowe, w odróżnieniu od klasycznych modeli, posiadają cztery lub pięć otworów. Zazwyczaj wyposażone są również w klapkę ochroną. Wśród wielu rodzajów gniazd siłowych, wyróżnia się wzory stałe podtynkowe  i natynkowe. Można również zakupić urządzenia przenośne. Kolejnym rodzajem są również modele tablicowe, które montuje się w różnego typu rozdzielnicach. Są one niezbędne w przypadku konieczności podłączenia wielu urządzeń zużywających sporą ilość energii. W sklepie puszkipodłogowe.pl można zakupić mikrokolumny z gniazdem lub kilkoma gniazdami siłowymi. Posiadają one wysoki stopień ochrony.

szczelna kolumna zasilająca

Ciekawe  propozycje do nowoczesnych wnętrz

W nowoczesnych pomieszczeniach nie obejdzie się bez floor boxów. Są bardzo praktyczne i użyteczne. Można umieścić w nich różnego typu gniazda, które mają dodatkową ochronę. Bardzo dobrze je kamuflują i sprawiają, że w danym pomieszczeniu panuje porządek w okablowaniu. W sklepie puszkipodłogowe.pl można zakupić różnorodne modele puszek, niektóre z nich są przeznaczone do umieszczania na zewnątrz. Są one wykonane z mocnego aluminium, które pozwala na najazd np. samochodem. Wśród popularnych floorboxów znajdują się także propozycje plastikowe. Są one wzmocnione metalowymi elementami. Większość modeli licowanych jest z podłogą, dzięki temu idealnie zgrywają się z powierzchnią, tworząc całość. Niezawodne są również puszki hermetyczne, które zabezpieczają gniazda przed wilgocią i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.  Zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

testowy wpis 5

23 grudnia 2018
Close