23 maja 2024

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z coraz szybszym rozwojem technologii. Dzisiaj w niemal każdym domu dostępny jest sprzęt komputerowy, np. laptop lub komputer stacjonarny. To samo dotyczy firm, których działanie w ogromnej mierze opiera się o sprawne i funkcjonalne urządzenia. Wiele osób, jak i firm, zamiast nowego sprzętu, decyduje się na zakup laptopów poleasingowych, które mogą być pod wieloma względami lepszym wyborem.

Nowy czy używany – jaki sprzęt wybrać?

Istnieją znaczne różnice między sprzętem biznesowym, a laptopami serii konsumenckiej. Te ostatnie to zazwyczaj urządzenia przeznaczone do użytku domowego. Z tego względu różnią się one materiałami wykonania, wydajnością oraz ceną. Ceny laptopów konsumenckich są znacznie niższe niż tych linii biznesowej. Należy jednak pamiętać, iż przekłada się to na niższą jakość poszczególnych podzespołów (np. płyt głównych, elementów konstrukcyjnych, układów chłodzenia oraz baterii). Natomiast laptopy poleasingowe to zazwyczaj urządzenia z serii biznesowej i cechują się one solidnością oraz wysoką jakością wykonania. Skonstruowane są one przeważnie z tytanu, aluminium, bądź też ze stopów magnezu. Ich konstrukcje cechuje najwyższy poziom wykonania, dzięki czemu posiadają wysoką odporność na działanie czynników mechanicznych, są niezawodne i bezawaryjne. Laptopy typowo konsumenckie, dostępne w niższych cenach, są wykonywane z niższej jakości materiałów, wiele elementów powstaje z tworzyw sztucznych. Tym samym są one częściej serwisowane niż laptopy poleasingowe. Urządzenia poleasingowe często działają bezawaryjnie przez wiele lat i to przy dużym obciążeniu, mają łatwo dostępne części zamienne i lepsze osiągi.

laptopy poleasingowe

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Decydując się na zakup urządzenia poleasingowego, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim należy zapoznać się z ofertą sklepu, w którym kupujemy laptop, trzeba sprawdzić m.in. to, jak długą daje on gwarancję na dany sprzęt. Oprócz tego warto postawić na znane, najlepsze marki urządzeń. Nie bez znaczenia są również: data produkcji laptopa, długość pracy baterii, typ ekranu oraz system operacyjny.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Kredyt kupiecki – ile faktycznie kosztuje?

22 marca 2019
Close