18 kwietnia 2024

Jednym z marzeń dziecka jest posiadanie psa. Lecz co w sytuacji, gdy pies jest członkiem naszej rodziny, a to dziecko pojawiają się w nowym życiu? Z pewnością trzeba przygotować psa na ten czas, tak aby nie czuł się odtrącony w kontekście rywalizacji o względy oraz by oswoił się z myślą o kimś nowym. Pies nie może czuć się mniej ważny, a wielu świeżo upieczonych rodziców o tym zapomina i skupia się na dziecku, redukując swoją atencję w stosunku do psa do minimum. Należy pamiętać też o spełnieniu istotnych wymogów, aby zorganizować psu właściwe warunki do przebywania z dzieckiem na co dzień.

Luźna smycz i nowe komendy

Bardzo przydatnym atrybutem spacerów jest luźna smycz. Dzięki niej możemy wyznaczać tempo spaceru. Trzeba jednak pamiętać, aby pies miał swobodę. Jest to jednak bezpieczniejszy sposób niż chodzenie przy nodze, przy którym musimy zwracać bacznie uwagę na psa. Luźna smycz jest jednak zdecydowanie lepsza w sytuacji, gdy musimy pilnować psa oraz wózek z dzieckiem. Dobrym sposobem na oswojenie się psa z dzieckiem jest też wychodzenie na spacery z pustym wózkiem.

Warto, żeby w naszym słowniku pojawiły się nowe komendy dla psa, takie jak wysyłanie na miejsce, gdzie pies może wypocząć. Wysyłanie na miejsce nie powinno jednak opierać się tylko na chwilowym wypoczynku, ale przebywaniu tam przez dłuższy moment. Warto mieć ze sobą coś na zachętę, np. smakołyk – pies będzie wiedział, dzięki temu, że gdy spełni zadanie, otrzyma nagrodę. Bardzo ważne jest też, aby nagradzać psa w obecności dziecka. W ten sposób pupil poczuje się doceniony.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

Następny wpis

Close

Oświetlenie Versace w Twoim wnętrzu

7 maja 2020
Close